Tarih: 16 Aralık 2015 Saat: 17:07

Fizik biliminin amacı nedir kısacaSponsorlu Bağlantılar

Fizik biliminin temel amacı özet bilgi
fiziğin amacı
Fiziğin genel anlamda amacı evren olsa da bu şu şekilde sınırlandırmamız mümkündür; fizik doğa olaylarını yöneten temel yasaların neler olduğunu bulmak , doğanın hangi işleyişe göre ilerlediğini bulmak , ve bu yasaların da deney sonuç yöntemi ile gelecekte ne gibi etkiler yaratabileceğini öngörmek de fiziğin amaçları arasında yer almıştır.

Çevremizde ve tüm evrende meydana gelen bir çok olay fizik bilimi sayesinde nedenleri ve sonuçları itibari ile ortaya konulabilmiştir. Bunun sonucunda da olayların öngörülmesi ve kontrol edilerek sağlamalarının yapılması daha kolay hale gelmiştir. Mesela; yeryüzünde meydana gelen ve bir doğal afet olan deprem meydana geldikten sonra tsunami meydana gelip gelmeyeceği konusunda fizik bilimi sayesinde tahminlerde bulunulur ve ihtimallere karşı önlemler alınabilir. Bu durumda insanların ve diğer canlıların can ve mal kaybı açısından büyük önem taşır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Barometre nedir çeşitleri nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
fizik biliminin amacı, fizik biliminin temel amacı, fizik biliminin temel amacı nedir, fizik bilimini temel amacini aciklayiniZ, fizik biliminin temel ozellikleri

1 Yorum var

1 | Kübra

14 Kasım 2016 ● 21:31

Çok teşekkür ederim

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı