Tarih: 29 Eylül 2016 Saat: 6:52

Hangi besinlerde hangi vitaminlerin daha fazla bulunduğu ve bunların vücudumuza yararlarıSponsorlu Bağlantılar

A vitamini: havuç,ıspanak,lahana,marul,kavun,domates,maydanoz,nanede bulunur.Görme bozukluklarına iyi gelir.Büyüme ve gelişme için gerekli bir vitamindir.Kemik sağlığı için oldukça önem taşır.
B vitamini :Kendi aralarında birçok farklı numaraları olan B vitamini genel olarak et ve sakatatlarda,balıkta,ceviz,ıspanak,bezelye,yumurta ve bakliyatta bulunur.Merkezi sinir sistemi kas sağlığı,beyinsel faaliyetlerin sağlığı,ve insanların genel olarak unutkanlıkları,halsizlikleri bu vitaminin eksikliği ile alakalıdır.
C vitamini :En çok meyvelerde ve sebzelerde bulunmaktadır.Mandalina,greyfurt,portakal,soğan,biber en çok c vitamini olan besinlerdir.Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.
D vitamini: Özellikle kemik sağlığı için gereklidir.D vitamini kuru yemişlerde badem ceviz ve et ürünlerinde olmaktadır.Güneşten de alınır.
K vitamini :Roka ve yeşil yapraklı bitkilerde ve besinlerde bulunmaktadır.Kanın pıhtılaşmasını sağlar.
E vitamini: Buğday, tohumlu besinler,yağı, arı sütü, ceviz, marul, tere, kereviz, maydanoz, ıspanak, lahana, mısır yağı, mısır, yulafta bulunur.Antioksidan özelliği vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Sindirim sistemi hastalıkları ve korunma yolları konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
hangi besinlerde hangi vitaminlerin daha fazla bulunduğunu ve bunların vücudumuza yararları, hangi besinlerde hangi vitaminlerin daha fazla bulunduğu ve bunların vücudumuza yararları, hangi b, hangi vitaminler hangi besinlerde daha fazla bulunur, hangi besinlerde hangi vitaminlerin daha fazla bulunduğunu ve bunların vücudumıza yararları nedir

4 Yorum var

1 | murat

4 Ekim 2016 ● 16:36

çok iyi olmuş yazmanız

2 | Anonim

7 Ekim 2016 ● 13:30

Viteminler vücudumuz için çok faydalıdır. Çok güzel açıklamışsınız teşekkürler

3 | Anonim

10 Ekim 2016 ● 14:27

çook güzel

4 | Anonim

13 Ekim 2016 ● 18:07

besinler hakkında daha çok bilgi edindim

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Diriliş,

Hatayın Starı