Tarih: 09 Nisan 2015 Saat: 18:08

Öğretmenlerin insanlara faydaları nelerdirSponsorlu Bağlantılar

Öğretmenlerin insanlara faydaları

Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demesi öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli ve değerli olduğu konusunda fikir vermektedir.

öğretmen

Toplumun temelini oluşturan bireylerin yetişmesi ve eğitilmesinde katkıları olmaktadır.
Her türlü eğitim ve öğretimin alınmasında faydaları olmaktadır.
Bizleri geleceğe hazılamaktadırlar.
Meslek sahibi olmamızda ve bizleri yönlendirmekte faydaları vardır.
Öğretmenler, gerekli bilginin kazanılmasını kolaylaştıran, gerekli ortamları hazırlayan bir rol benimsemek durumundadır. Bunu en iyi biçimde yapabilmek için de öğretmenin çağı yakalamış, gelişme ve yeniliklere açık, kendini devamlı yenileyen bir yapıda olması gerekmektedir. En az öğrencileri kadar öğrenme ile aralarının iyi olması beklenir. İstenmeden de olsa insan eğitiminde yapılacak bir hata, sadece yetiştirilen bireye zarar vermeyecektir. Aynı zamanda toplumun geleceğini de olumsuz yönde etkileyecek sonuçlar doğuracaktır. Çünkü bireye yapılan yatırım uzun vadede verim alınacak bir yatırımdır. Bu yatırımda ortaya çıkacak bir hata ya da yanlışlık toplumları felakete götürecek sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle de günümüzde birey eğitiminde çok önemli görev üslenen öğretmenlerin çağın ilerisinde bir eğitim anlayışına sahip olması beklenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Abaküsün faydaları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
öğretmenin bize kazandırdıkları, öğretmen insanlara faydaları, öğretmenliğin kazandırdıkları, öğretmenliğin faydaları, ögretmenligin bize kazandırdıkları

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Diriliş,

Hatayın Starı