Tarih: 03 Aralık 2015 Saat: 18:23

Yunus Emre’nin Anadolunun Türk yurdu olmasına yaptığı katkılar nelerdir



Sponsorlu Bağlantılar

yunus emre
Anadolu toprakları dendiği zaman akla ilk gelen Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaşi gibi önemli isimlerdir:Bu isimler Anadolunun Türk yurdu olmasında önemli katkıları vardır.Hoşgörü,sevgi,saygı gibi kavramlar hep bu isimler ile anılmaktadır.
Yunus Emre Türkçe konuşan ve şiirlerini de bu şekilde yazan bir halk şairidir.Şiirlerinde Allah sevgisi,hoşgörü,saygıyı anlatmaktadır.Anadolu’da birlik ve beraberliğin sağlanmasında,insanların kenetlenmesini ve bir yurt olma hevesinin ateşi bu şair ve bu önemli şahsiyetlerin eserlerinde gizlidir.Kalem kılıçtan keskindir.Bundan dolayı Yunus Emre’nin şiirleri Anadolu insanının içine işlemiş ,yol gösterici rehber olma özelliği taşımıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Çağdaş insan çevresindeki insanlara zarar vermemek için günlük hayatta nelere dikkat eder konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
yunus emre anadolu nun türk yurdu olmasına yaptığı katkı, yunus emrenin anadolunun türk yurdu olmasına yaptığı katkı, yunus emre nin anadolu nun türk yurdu olmasına yaptığı katkı, yunus emrenin anadolunun türk yurdu olmasına yaptığı katkı kısaca, yunus emrenin anadolunun turk yurdu olmasina yaptigi katkilar

1 Yorum var

1 | Fatma

11 Aralık 2016 ● 14:02

Yunus Emre çok seviyorum

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu Bağlantılar



Sponsorlu Bağlantılar

Diriliş,

Hatayın Starı