Tarih: 03 Mart 2016 Saat: 18:30

Çölde yaşayan hayvan isimleriSponsorlu Bağlantılar

Çölde yaşayan hayvanlar

Doğada yaşayan hayvan türleri yaşadıkları ortama göre farklılıklar gösterirler. Dünyada en çok sıcak bölge olan çöllerde kendine has hayvan türlerinin barınmasına olanak sağlamaktadır.

Çöl Kekliği  Sahara ve Kalahari Çöllerinde yaşayan çöl keklikleri, yiyeceklerini kumlardaki tohumları ve filizleri tarayarak elde ederler. Kahverengi, siyah, sarı, gri ve beyaz renklerdeki tüyleri, çöl kekliklerinin kolaylıkla kamufle olmalarını sağlar.
Çöl hayvanı

Deve Develeri özel birer canlı yapan özellikleri, en ağır şartlardan bile etkilenmeyen vücut yapılarıdır. Sırtlarında yüzlerce kg ağırlık taşıyarak, açlık ve susuzluğa dayanıp günlerce yol katedebilirler.
Çöl hayvanı 1
Fennec Tilkisi Çölde yaşayan canlılardan biri olan krem renkli fennec tilkileri, Afrika ve Arabistan’ın kumlu çöllerinde yaşarlar.
Çöl hayvanı 2
Addax Antilopları Bir tür antilop olan Addaxlar, Sahara Çölü’nde yaşamaktadırlar. Soluk kum rengindeki bu hayvanlar, hızlı koşamamalarına rağmen, sağlam ve güçlü tırnakları sayesinde kumda kolaylıkla hareket edebilirler.
Çöl hayvanları 3
Darkling Böcekleri Bu böcek türü, deniz kenarında yer alan Namib Çölü’nde yaşamaktadır.
çöl hayvanları 4

Devekuşu  Çöl koşullarına uyumlu olarak yaşayan bir diğer canlı türü olan devekuşu, dünyadaki en iri kuş cinsidir.
Çöl hayvanları 5

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Mendel kimdir kısaca konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çöl hayvanlarının adları, çölde yaşayan, çölde yaşayan hayvanlar, çölde yaşayan hayvanların isimleri, çölde yaşayan hızlı bir hayvan

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Diriliş,

Hatayın Starı