Tarih: 20 Ekim 2016 Saat: 21:07

Günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar ve çözüm yollarıSponsorlu Bağlantılar

Günlük hayatta birçok sorun ile karşılaşırız.Bunların başlıcaları trafik sorunları, çevre kirlilikleri, hava kirliliği, ses kirliliği, aile içinde iletişimin az olması gelmektedir.Arkadaşlarımız ile yaşadığımız dorunların temelinde de iletişim eksikliği gelmektedir.
Hava kirliliğini önlemek için; fabrika bacalarına filtrelerin konması, araçların eksoz muayenelerinin yapılması, kömür yerine doğalgaz yakılması gelmektedir.
Çevre kirliliğini önlemek için; insanların duyarlı olmaları doğaya ve çevreye saygılı olmaları gerekmektedir.
Trafik sorununu engellemek için; toplu ulaşım araçlarını kullanmak gerekir.İnsanların daya geniş ve güzel yolların yapılması ile trafik sorunları da azalacaktır.
Ses kirliliğini engellemek için araçların muyeneleri yapılmalı, eğlence mekanları şehir dışlarına taşınmalı,inşaat yapımı sırasında çıkan sesler için çözümler üretilmelidir.
İletişim ile sorunları engellemek için insanların daha duyarlı olması gerekir.Cep telefonları bilgisayarların kullanımı ölçülü olmalı bunun yerine insanların sohbet edecek vakitleri kendilerine ayırmaları gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Paketlenmiş ürünlerin uzun süre saklanabilmesinin sebebi nedir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar ve çözüm yolları, günlük yasamda karsilastiginiz cevre sorunlari nelerdir yaziniz

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı