Tarih: 28 Ekim 2016 Saat: 20:53

Bölgelerimizin meşhur yemekleri nelerdirSponsorlu Bağlantılar

Bölgelerimizin meşhur yemekler

Marmara bölgesi yöresel yemekleri: Tekirdağ köftesi, Çiğ börek, Mengen çorbası, İskender kebabı, İnegöl köftesi, Zeytinyağlı türlü, Höşmerim ve Kemal paşa tatlısı.

Ege bölgesinin yöresel yemekleri: İzmir köftesi, Patlıcan çığırtması, kabak tatlısı, Kabak çiçeği dolması, Tarhana çorbası, Ebe gümeci salatası ve El basan tava.

Ak deniz bölgesi yöresel yemekleri: İçli köfte, Humus, Künefe, Adana kebabı, Tantuni, Kaytaz böreği, Biberli ekmek ve Yüksük çorbası.

İç Anadolu bölgesi yöresel yemekleri: Ankara tavası, Etli ekmek, Arabaşı, Düğün pilavı, Tatar böreği, Keşkek, Batırık ve Kayseri mantısı.

Karadeniz Bölgesi yöresel yemekleri: Hamsi buğulama, Karalahana çorbası, Mengen pilavı, Laz böreği, Mısır ekmeği ve Mıhlama.

Doğu Anadolu bölgesi yöresel yemekleri: Cağ kebabı, karışık kuru dolma, Kapama, Erişte aşı, Katmer, Malatya pilavı ve Tarhana çorbası.

Güneydoğu Anadolu bölgesi yöresel yemekleri: Ciğer kebabı, Mercimekli köfte, Kaburga dolması, Aran çorbası, Çiğ köfte, Baklava, Kadayıf ve Yuvalama.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Hatay'ın oruk yemeği tarifi konulu makalemizi okudunuız mu?


Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Diriliş,

Hatayın Starı